full screen background image


Top letiště

Autopůjčovna a věk řidiče

Největší rostoucí trh v cestovním ruchu jsou senioři.Co je tedy horní věková hranice pro pronájem auta v zahraničí?

číst celý článek

Pronájem auta v Austrálii

Pokud se chystáte procestovat Austrálii, připomeneme Vám trochu pravidel silničního provozu.

číst celý článek

Pohodlný pronájem vozu na letišti bez čekání

V autopůjčovně Encar na letišti Václava Havla Praha trvá převzetí vozidla opravdu nejvýšše 10 minut. 

číst celý článek

Autem po Kalábrii a Sicílii

Dovolená v jížní Itálie je oblíbeným lákadlem i koncem léta. Rozhodli jsme se procestovat Kalábrii a přeplavit se na ostrov Sicílie.tzv. 2 v jednom.Měli jsme několik možností jak se na jih Itálie dostat.První varianta je vozidlem z ČR ,ale ne každý chce řídit tam i zpět celkem 4000 km.Vzhledem k cenám letenek jsme zvolili variantu letět!

číst celý článek

Rychlostní limity ve světě

Velká Británie je dnes jedním z mála míst na světě, kde omezení rychlosti ukazují v mílích za hodinu , zatímco většina ostatních zemí používá kilometry za hodinu .

číst celý článek

Půjčení auta v Izraeli-reportáž

číst celý článek

Co si pohlídat při půjčování auta:

At už si půjčujete vozidlo v Praze na letišti nebo Barceloně v Miami nebo Valencii nebo v Keflaviku, vždy je nutné si zkontrolovat stav vozidla před jeho převzetím. Připravili jsme Vám před sezonou pár rychlých bodů které je dobré vědět.

číst celý článek

Island - Ve zkratce

Půjčovna aut Island - Věděli jste?

číst celý článek

Letiště Faro

Jediné letiště vhodné pro dovolenou v  Algarve,  Faro letiště může odbavit až 7 milonů cestujících ročně a blíží se k tomuto číslu. Letiště je méně než 4 km od města Faro.

číst celý článek

Letiště Václava Havla Praha

Letiště v pražské Ruzyni  změnilo svůj název na Letiště Václava Havla Praha.Stalo se tak v den nedožitých 76. narozenin bývalého prezidenta.

číst celý článek

5 nejrušnějších letišť v Itálii

5 nejrušnějších letišť v Itálii - přinášíme miniprůvodce po pěti nejvytíženějších italských letištích.Itálie patří mezi velmi populární turistické destinace pro skvělé jídlo, emotivní hudbu, dramatické umění.

číst celý článek

5 nejvytíženějších letišt v Řecku

Atény letiště

Letiště v hlavním městě nepřekvapí, je nejrušnější z celého Řecka. Athénské mezinárodní letiště Eleftherios Venizelos poskytuje cestujícím moderní odbavení a služby.Nachází se 30 kilometrů jihovýchodně od Athén.V letních měsících slouží jako přestupní bod právě na řecké ostrovy kam letají domácí linky Olympic airways a Aegean .

číst celý článek

Mezinárodní letiště Keflavík

Mezinárodní letiště Keflavík (Islandsky: Keflavíkurflugvöllur) (kod letiště IATA: KEF, ICAO: BIKF), také známý jako Reykjavík-Keflavík letiště je největší letiště na Islandu a země je hlavním centrem pro mezinárodní přepravu. Nachází se 3 km na západ od Keflavíku a 50km jihozápadně od Reykjavíku.Letiště má dvě přistávací dráhy letiště a je velké cca 25 km2. Většina mezinárodních letů na  nebo z Islandu jde proto přes  letiště Keflavik.

číst celý článek

Autopůjčovna letiště Lisabon

Lisabonské letiště Portela (LIS) leží zhruba 7 km od portugalské metropole. Je to největší letiště v Portugalsku, i když má pouze jednu hlavní budovu, rozdělenou na 2 terminály, kde se zvlášť odbavují vnitrostátní a mezinárodní odlety.

číst celý článek

Dopravní předpisy Kanada

12 kanadských provincií má svůj vlastní dopravní zákon a používá své vlastní dopravní značení.Celková silniční síť měří 901 650 km, z toho je 16 750 km dálnic a rychlostních silnic.Stav silnic je velmi dobrý, skoro jedna třetina má krytý povrch.

číst celý článek

Autopůjčovna letiště Praha

Letiště Praha Ruzyně má 3 terminály.

Hlavní terminály 1 a 2, které se nacházejí v severní části letiště a ze kterých jsou odbavovány pravidelné lety.
Terminál 3 slouží především k odbavování soukromých a charterů.

Terminál 1 jsou odbavovány lety mimo Schengenský prostor.
Terminál 2 je určen pro odbavení letů v rámci Schengenského prostoru.http://www.autopujcovnaletiste.cz

číst celý článek