full screen background image


Autem po Kalábrii a Sicílii

Dovolená v jížní Itálii je oblíbeným lákadlem i koncem léta. Rozhodli jsme se procestovat Kalábrii a přeplavit se na ostrov Sicílie.tzv. 2 v jednom.Měli jsme několik možností jak se na jih Itálie dostat.První varianta je vozidlem z ČR ,ale ne každý chce řídit tam i zpět celkem 4000 km.Vzhledem k cenám letenek jsme zvolili variantu letět! Opět je spousta možností např.přímo z Prahy s Travel service ,který je však neskutečně drahý a letenka Praha - Lamezie stojí něco kolem 8000-9000 Kč což je pro 4 členou rodinu docela pecka.
 
Naštěstí s Prahy už jsou solidní možnosti letě např Wizzair do Bari nebo Neapole.Za částku něco kolem 3000 Kč a to už je přijatelné. Do Lamezie se dostanete z Prahy přes Miláno s Easyjet což je také dobrá volba. Cena opět něco do 3 tisíc korun.Travel Service se bude muset hluboce zamyslet nad svou cenovou strategii jinak bude válcovaný triem Wizz,easyjet a Ryanair myslím si, že se to dokonce už děje.
 
Po přistání v Lamezia nebo Bari je jediná možnost půjčit si vozidlo ,které vám poslouží k dopravovaní se po zajímavých místech jížní Itálie. Vozidlo rezervujte na autopujcovnaletiste.cz cca 2 měsíce předem kdy ceny jsou jsou nejlepší, pokud jedete v hlavni sezoně –červenec-srpen rezervujte pronájem auta radši 3 měsíce předem at máte z čeho vybírat.
Z vlasní zkušenosti pro 4 členou rodinu vybírám vozidlo v kategorii úsporné třeba VW GOLF nebo v kategorii kompakt kam patří  Ford Focus. V pohodě se tam vejdete ve čtyřech+ velký kufru a ješte menší příruční zavazadla. Například 8 denní pronájem vozu s vyzvednutím na letišti v Lamezia Terme mě přišlo na necelých 6 tisíc korun.V ceně byla zahrunuté pojištění proti nehodě i proti krádeži. Jako kauci jsem poskytl 600 eur,kterou mi pracovník půjčovny Europcar blokoval na kreditní kartě. Vozidlo vyzvedáváte  s plnou nádrží a vracíte také s plnou. Pozor někdy půjčovny mají politiku plná nádrž při převzetí a vracíte prázdnou..Samořejme tu nádrž při převzetí musíte zaplatit. U menšího auta je to kolem 60 Eur.
 
Zkontrolujte stav vozidla hlavně skla a případné škrábance na karoserii a v případě ,že neco najdete nechte zapsat do předávácího protokolu vozidla. No a můžete vyrazit užívat si venkova Itálie. My jsme měli ubytování v oblasti Capo Vaticano tzn cca 60 km od letiště Lamezia. Mýtné se naštěstí v této části Itálii už neplatí!!Což je fajn. Takže po dálnici A3 to valíme směrem na jih v oblasti Vibo Valentina sjíždíme na už horší silnici ,která vede k moři. To je ten správný italský venkov plný chilli papriček.Kroutíme to už uzkýma cestama směr Ricadi cestou míjíme  i eko farmy s rajčaty,pomerančovníky . Doporučuji zapnout GPS ku,protože značení není úplně ideální.
 
Moře v Kalábrii je vyhlášené. Jedny z nejlepších pláží Středozemí. My prozkoumáme plážičky v oblasti Capo Vaticano pak taky zavítáme na shopping do městečka Tropea, kde se také dá solidně najíst v místních pizzerích. O kvalitě jídla nemá cenu zbytečně hovořit. Plody moři,těstoviny, pizza vše super čerstvé. Pro děti výtečná zmrzlina. 
Jako další možnost výletu je Scilla po cestě do Messinkého průlivu. Tam na nás čeká trajekt na ostrov Sicílie. Trajekt stojí něco kolem 40 Eur za vozidlo.Naším cílem je samozřejmě sopka Etna a dále město Taormina.Tam směřujeme po dálnice A18 také zdarma.
Taormina je úžasné středomořské mestečko s parádní atmosférou. Jeho hlavní lákadlem je zachovalé řecké divadlo,amfitéátr ze 3. století před Kr., které bylo později upraveno. Co z něj však činí jedinečné místo, které by neměl vynechat žádný příchozí, jsou výhledy do širokého okolí. Obzvláště pěkné jsou vyhlídky přes město Taormina na sopku Etna.
 
Výlet na Sicílii je možné zrealizovat z Kalábrie během jednoho dne a navštívit východní pobřeží a vyjet nahoru na Etnu. Nám trvala cesta z Ricadi do Taorminy cca 2,5 hodiny včetně trajektu. 


Půjčovna aut SiXT

Půjčovna aut Europcar

Půjčovna aut Goldcar

Půjčovna aut Alamo

Půjčovna aut Budget

Půjčovna aut Thrifty

Půjčovna aut Hertz

Půjčovna aut Dollar


Top letiště

Největší rostoucí trh v cestovním ruchu jsou senioři.Co je tedy horní věková hranice pro pronájem auta v zahraničí?

Pokud se chystáte procestovat Austrálii, připomeneme Vám trochu pravidel silničního provozu.

V autopůjčovně Encar na letišti Václava Havla Praha trvá převzetí vozidla opravdu nejvýšše 10 minut. 

Dovolená v jížní Itálie je oblíbeným lákadlem i koncem léta. Rozhodli jsme se procestovat Kalábrii a přeplavit se na ostrov Sicílie.tzv. 2 v jednom.Měli jsme několik možností jak se na jih Itálie dostat.První varianta je vozidlem z ČR ,ale ne každý chce řídit tam i zpět celkem 4000 km.Vzhledem k cenám letenek jsme zvolili variantu letět!