full screen background image


Autopůjčovna letiště Lisabon

Lisabonské letiště Portela (LIS) leží zhruba 7 km od portugalské metropole. Je to největší letiště v Portugalsku, i když má pouze jednu hlavní budovu, rozdělenou na 2 terminály, kde se zvlášť odbavují vnitrostátní a mezinárodní odlety.

Doprava na letiště Lisabon Portela

Letiště Portela je velice dobře dostupné, ať už autem, vlakem či autobusem.  Nejlevnější způsob dopravy mezi letištěm a městem Lisabon je spojení autobusem. Nejméně 5 autobusových linek pravidelně operuje mezi letištěm a centrem Lisabonu.

Letiště nabízí parkovacích míst pro krátkodobé i dlouhodobé parkování. Parkoviště P1 se nachází u příletové haly a parkoviště P2 hned vedle odletové haly jsou určena pro krátkodobé parkování a tím jsou dražší. Pro dlouhodobé parkování je vhodné parkoviště označené jako P3 umístěné také v areálu lisabonského letiště. Na dopravu ke svému autu můžete využít bezplatnou autobusovou dopravu.

Autopůjčovna, pronájem aut přímo v příletové hale

I když je letiště Portela výborně dostupné hromadnou dopravou, pro cestování po Portugalsku je dobré mít pronajatý vlastní vůz. V hlavní sezoně se však vyhněte cestám do centra města Lisabon. Bývá tu velmi silný provoz a problémy s parkováním.

Na letišti Portela Lisabon mají své zastoupení všechny mezinárodní autopůjčovny jako jsou Avis, Hertz Europcar, Alamo, Sixt, Budget a některé lokální značky. Pronájem vozu je dobré si rezervovat dopředu v autopůjčovně na letišti Lisabon.

autopujcovna letiste lisabonPůjčovna aut SiXT

Půjčovna aut Europcar

Půjčovna aut Goldcar

Půjčovna aut Alamo

Půjčovna aut Budget

Půjčovna aut Thrifty

Půjčovna aut Hertz

Půjčovna aut Dollar


Top letiště

Největší rostoucí trh v cestovním ruchu jsou senioři.Co je tedy horní věková hranice pro pronájem auta v zahraničí?

Pokud se chystáte procestovat Austrálii, připomeneme Vám trochu pravidel silničního provozu.

V autopůjčovně Encar na letišti Václava Havla Praha trvá převzetí vozidla opravdu nejvýšše 10 minut. 

Dovolená v jížní Itálie je oblíbeným lákadlem i koncem léta. Rozhodli jsme se procestovat Kalábrii a přeplavit se na ostrov Sicílie.tzv. 2 v jednom.Měli jsme několik možností jak se na jih Itálie dostat.První varianta je vozidlem z ČR ,ale ne každý chce řídit tam i zpět celkem 4000 km.Vzhledem k cenám letenek jsme zvolili variantu letět!