full screen background image


Mezinárodní letiště Keflavík

Mezinárodní letiště Keflavík (Islandsky: Keflavíkurflugvöllur) (kod letiště IATA: KEF, ICAO: BIKF), také známý jako Reykjavík-Keflavík letiště je největší letiště na Islandu a země je hlavním centrem pro mezinárodní přepravu. Nachází se 3 km na západ od Keflavíku a 50km jihozápadně od Reykjavíku.Letiště má dvě přistávací dráhy letiště a je velké cca 25 km2. Většina mezinárodních letů na  nebo z Islandu jde proto přes  letiště Keflavik. Porovnáme všechny nabídky autopůjčoven na letišti Keflavik zde.

Hlavní letecké společnosti jsou v Keflavíku Icelandair a Iceland Express.V Keflaviku se nachází pouze mezinárodní letiště, všechny domácí lety jsou odbavavovány z letiště Reykjavík, který leží v 3 km (1.9 mi) od centra města Reykjavíku.

Keflavik je původně důležité rybářské městečko na jihozápadě Islandu, která bylozaloženo skotskými emigranty v 16. století. Stále existují části města s domy se datuje do této doby, ale mnohé byly z dřevěné konstrukce, takže nepřežil do dnešní doby.Město rostlo dál po vytvoření sil americké letecké základny poblíž a po uzavření se lidé znovu obrátily na přírodních zdroje. Dnes je hlavní město pro cestovní ruch pozorování velryb a lodní výlety s mnoha turisty.

Na letišti Keflavik můžete využít nabídky autopůjčoven Hertz, Avis, Europcar,ale velmi kvalitni místní autopůjčovny jako Artic, Ras.Půjčovna aut SiXT

Půjčovna aut Europcar

Půjčovna aut Goldcar

Půjčovna aut Alamo

Půjčovna aut Budget

Půjčovna aut Thrifty

Půjčovna aut Hertz

Půjčovna aut Dollar


Top letiště

Největší rostoucí trh v cestovním ruchu jsou senioři.Co je tedy horní věková hranice pro pronájem auta v zahraničí?

Pokud se chystáte procestovat Austrálii, připomeneme Vám trochu pravidel silničního provozu.

V autopůjčovně Encar na letišti Václava Havla Praha trvá převzetí vozidla opravdu nejvýšše 10 minut. 

Dovolená v jížní Itálie je oblíbeným lákadlem i koncem léta. Rozhodli jsme se procestovat Kalábrii a přeplavit se na ostrov Sicílie.tzv. 2 v jednom.Měli jsme několik možností jak se na jih Itálie dostat.První varianta je vozidlem z ČR ,ale ne každý chce řídit tam i zpět celkem 4000 km.Vzhledem k cenám letenek jsme zvolili variantu letět!