full screen background image


5 nejrušnějších letišť v Itálii

přinášíme miniprůvodce po pěti nevytíženějších italských letištích.Itálie patří mezi velmi populární turistické destinace pro skvělé jídlo, emotivní hudbu, dramatické umění.

Itálii navštěvují turisté převážně z Francie, Rakouska a Švýcarska, cestují auty, vlakem, lodí a samozřejmě letecky. V loňském roce prošlo italskými letišti až 145 milionů lidí.
Z nich téměř 60%  navštívilo pět nejvýznaměších italských měst - Řím, Milán, Benátky, Bergamo a Catania na Sicílii. Letiště Fiumicino, hlavní letiště v Římě, pojme až čtvrtinu letového provozu Itálie. Podívejte se, co mohou významná italská letiště nabídnout.

Letiště Fiumicino, Řím

Každoročně až čtvrtina celkového počtu turistů navštíví italské hlavní město. Je obdivováno především pro překrásné antické památky a sídlo papeže, Vatikán. Architektura Vatikánu a nezapomenutelný pohled na Sixtinskou kapli a náměstí svatého Petra přiláká do Říma každého turistu.

Pronájem vozu na letišti Řím můžete rezervovat zde. Nabízíme všechny typy vozů od půjčoven Europcar,Hertz,Avis. Můžete si zapůjčit kompaktní vůz nebo například kabriolet. Letenky prohledejte na portále fly4less.cz

Letiště Malpensa, Milan

Druhé nejpopulárnější městi Itálie je hlavně průmyslovým a obchodním městem. Milano je významným městem módního designu. Nachází se zde světoznámý operní dům La Scala a pro milovníky zimních sportů severně od města přístup do zimního střediska. Hlavně z těchto důvodů projde dvěma milánskými letišti až 30 mil. turistů ročně. Autopůjčovny na letišti Malpensa porovnejte přehledně zde.

Letiště Marco Polo - Venice, Benátky

V seznamu nejnavštěvovanějších destinací v Itálii nesmí chybět Benátky. Překrásné náměstí svatého Marka, nezaměnitelné panorama se siluetou Doge paláce a Campanile rozhodně stojí za návštěvu. Nesmíte také vynechat jízdu na godole, která je poměrně drahá, ovšem dokonale doplní benátskou romantiku.Auto v Benátkách na letišti vybírejte zde.

Letiště Bergamo

Bergamo je další oblíbenou destinací, protože je hlavně bránou pro lyžaře a místem vstupu do Alp. Samotné město nabízí středověkou a renesanční architekturu a klidný způsob života.Ty nejlevnější vozy na letišti Bergamo můžete jednoduše rezervovat zde.

 Letiště Catania, Sicílie 

Letiště Catania navštíví až 8 mil. turistů ročně. Krásné pláže, skvělé jídlo a klidný venkovský ráz života slibuje poklidnou dovolenou. Vozy VW Golf, Toyota Yaris, Ford Focus jsou ihned k dispozici na letišti Katania na Sicílii. Vybírejte zde.

 Půjčovna aut SiXT

Půjčovna aut Europcar

Půjčovna aut Goldcar

Půjčovna aut Alamo

Půjčovna aut Budget

Půjčovna aut Thrifty

Půjčovna aut Hertz

Půjčovna aut Dollar


Top letiště

Největší rostoucí trh v cestovním ruchu jsou senioři.Co je tedy horní věková hranice pro pronájem auta v zahraničí?

Pokud se chystáte procestovat Austrálii, připomeneme Vám trochu pravidel silničního provozu.

V autopůjčovně Encar na letišti Václava Havla Praha trvá převzetí vozidla opravdu nejvýšše 10 minut. 

Dovolená v jížní Itálie je oblíbeným lákadlem i koncem léta. Rozhodli jsme se procestovat Kalábrii a přeplavit se na ostrov Sicílie.tzv. 2 v jednom.Měli jsme několik možností jak se na jih Itálie dostat.První varianta je vozidlem z ČR ,ale ne každý chce řídit tam i zpět celkem 4000 km.Vzhledem k cenám letenek jsme zvolili variantu letět!